Узаконення самочинного будівництва

В УКРАЇНІ ПОЧНЕТЬСЯ «БУДІВЕЛЬНА АМНІСТІЯ» В 2018 РОЦІ

Верховна рада 22 березня 2018 року підтримала і ухвалила рішення про затвердження будівельної амністії, яка дає право легалізувати самобуди, але виключно в конкретних випадках.

Верховна Рада ухвалила законопроект, що встановлює новий термін «будівельної амністії» в Україні. За проект закону № 3696 «Про внесення зміни до пункту 9 розділу V «Прикінцеві положення» закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» щодо продовження терміну прийняття в експлуатацію об’єктів будівництва, збудованих без дозволу на виконання будівельних робіт», 22 березня 2018 року проголосувало 276 депутатів.

☑ «Будівельна амністія» розповсюджується на об’єкти незначного класу наслідків. Зокрема, на індивідуальні житлові, садові та дачні будинки, господарські будівлі й споруди площею до 300 м², які були збудовані з 5 серпня 1992 року до 9 квітня 2015 року без відповідних документів дозвільного характеру.

☑ Крім того, узаконити можна будівлі та споруди сільськогосподарського призначення, які зведені до 12 березня 2011 року та належать до незначного класу наслідків – СС1.

⚠ Легалізувати такі об’єкти можливо за умови, що вони відповідають будівельним нормам та цільовому призначенню земельних ділянок, на яких розташовані.

Щоб оформити документи необхідно звернутися до органів державного архітектурно-будівельного контролю. Зокрема, до Державної архітектурно-будівельної інспекції України та її територіальних органів або до новоутворених органів архбудконтролю на місцях.

ВАЖЛИВО! В Україні 19.04.2018 року вступив в силу закон № 2363-VIII про продовження строку прийняття в експлуатацію об’єктів будівництва, споруджених без дозволу на виконання будівельних робіт. Документ опублікували в “Голосі України”. Процедура для легалізація запрацювала з вересня 2018 року.

БУДІВЕЛЬНА АМНІСТІЯ – 2018: СПРОЩЕНА ПРОЦЕДУРА – ЯК ЦЕ ПРАЦЮЄ?

Якщо брати до уваги інформацію архітектурно-будівельної інспекції, порядок будівельної амністії матиме кілька етапів. Як мінімум потрібно буде:

  • Оформити всі документи на земельну ділянку (земля повинні бути внесена до нового реєстру з присвоєним кадастровим номером);
  • Замовити технічний паспорт разом із технічним обстеженням свого об’єкта, щоб переконатися в будівельних нормах забудови і загальної безпеки;
  • Внести всю потрібно інформацію в декларацію про введення об’єкта в експлуатацію;
  • Подати заяву в орган Державного архітектурно-будівельного контролю з результатами технічного обстеження, примірником технічного паспорта, примірником декларації та усіма правовстановлюючими документами;
  • Після того, як об’єкт буде введений в експлуатацію, потрібно отримати поштову адресу в місцевих органах самоврядування;
  • Кінцевим етапом являється реєстрація права власності з отриманням Витягу з Державного реєстру речових прав.

*Додатково, потрібно отримати довідку, щодо відповідності Державним будівельним нормам та підтвердження місцеположення об’єкта побудови.

Текст прийнятого Законопроекту №3696 можна знайти на сайті ВРУ

Вид послуги:Вартість:Термін виконання: 
Технічний паспорт від 640 грн 1-3 дні ЗАМОВИТИ
Кадастровий номер від 5 000 грн від 20 днів ЗАМОВИТИ
Узаконення по будівельній амністії  від 6 000 грн від 15 днів ЗАМОВИТИ
КОНСУЛЬТАЦІЯ БЕЗКОШТОВНО ЗАМОВИТИ